Українських металургів чекають важкі часи?

Світове споживання сталі у 2012 році зросте лише на 2,1% – до 1,409 мільйона тонн.

Про це йдеться у прогнозі Всесвітньої асоціації виробників сталі, пише "Комерсант-Україна".

У квітні прогнозувалося зростання на 3,6%.

"На початку 2012 року ми відзначали ознаки відновлення, але ситуація у другій половині року тільки погіршилася", – каже глава економічного комітету Worldsteel Ганс Юрген Керкофф.

На світову економіку вплинула боргова криза в єврозоні, бюджетні проблеми у США, названі главою Федеральної резервної системи країни Беном Бернанке "фіскальним обривом", а також несподівано слабкі результати китайської економіки.

Прогноз на наступний рік у Worldsteel також знизили – до 3,2% проти 4,5% у квітні.

Тим не менш ситуацію у 2013 році асоціація оцінює позитивно – мають бути реалізовані рекордні 1,55 мільйона тонн, що становитиме 119,5% від базового докризового 2007 року.

"З початку кризи 2008 року нестабільність і волатильність стали нормою для сталеливарного ринку. Однак у світі зберігається позитивний попит на сталь", – відзначає Керкофф.

І є всі підстави вважати, так станеться пише видання.

На початку тижня керуючий директор Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон заявив, що Європа прийняла "ключові рішення, які відкривають шлях для вирішення проблем".

Щодо США він був налаштований більш песимістично: "Країна повинна зробити набагато більше, щоб показати прагнення вирішити проблему підвищення податкового пресу і, як наслідок, неминучого зниження витрат".

Для українських металургів ситуація виглядає ще менш райдужно. Внутрішнє споживання у 2012 році впаде на 2% – до 6,2 мільйона тонн, а у 2013 не перевищить 6,7 мільйона тонн.

За даними Держстату, виробництво сталі за дев'ять місяці 2012 року знизилося на 6% (до 24,6 мільйона тонн.

Продажу металу на традиційних ринках збуту – у Китаї та на Близькому Сході – у 2012 році збільшаться на 2,5% і 3,5%, а в Євросоюзі зменшаться на 5,6%. У 2013 році зростання становитиме 3,1%, 5,9% і 2,4%, пише видання.

За матеріалами real-economy.com.ua