0 800 21 77 64

ТОВ МОДУЛЬ-УКРАЇНА

ВІТЧИЗНЯНИЙ ВИРОБНИК, ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ

Архiв: 2024 2023 2022

ПРЕСС-ЦЕНТР:

Элементы 166—170 из 175.
  • 14 вересня
  • Втрачений мільярд української металургії

    Прем'єр-міністр Микола Азаров, рапортуючи про загальне зростання промислового виробництва, назвав галузі, які мають на даний момент проблеми. У їх числі опинився і один з флагманів української економіки - металургія.

    Дмитро Кузьмін

    За матеріалами lb.ua

  • 14 серпня
  • Проблеми української металургії поглиблюються

    Незважаючи на те, що на минулому тижні Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило свої прогнози, згідно з якими ціни на сталь до кінця 2012 р. повинні зрости на 11-12%, не зовсім зрозуміло, за рахунок чого це може статися. Хоч в Мінекономрозвитку і припускають збільшення попиту в Китаї, ЄС і США, реальність така, що все відбувається з точністю "до навпаки". Китайська економіка сповільнює темпи свого зростання вже шостий квартал поспіль (темпи зростання у ІІ кварталі 2012 р. впали до 7,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) і кінця цьому процесу не видно. Реалізація антикризової програми в ЄС - під питанням, як і успіх заходів з підтримки економічного зростання в США. А це означає, що збільшення попиту на метал на цих ринках чекати не доводиться. А ось посилення європейської кризи більш ніж імовірно; надходять песимістичні статистичні дані з Франції, а Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило кредитний рейтинг Італії з А3 до Bаа2 з "негативним" прогнозом. Подальше негативний розвиток ситуації в ЄС може спровокувати новий виток падіння цін на сировинні ресурси, у тому числі цін на нафту і метали. Ситуація на світових ринках для українських металургів може ще більш посилитися. І це при тому, що вже сьогодні їх положення потрібно оцінювати як критичний. У І півріччі 2012 р. українські металургійні підприємства знизили виробництво сталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3% - до 16,839 млн. т, прокату чорних металів - на 7%, до 14,962 млн. т. Незначно зросла лише виробництво чавуну - на 2%, до 14,521 млн. т. Устаткування деяких метпідприємств зупинено в очікуванні замовлень.

    На Алчевському металургійному комбінаті зупинили доменну піч, на "Криворіжсталі" ("; Arcelor Mittal Кривий Ріг") зупинений кисневий блок. Однак якщо замовлень не буде, то щоб не нарощувати збитків, українським металургійним підприємствам доведеться зупинити і частина поки що працюють за інерцією в очікуванні поліпшення кон'юнктури ринків потужностей. Станом на 1 липня на металургійних підприємствах діяли 27 доменних печей з 36 (75%), 18 конвертерів з 21 (86%), 9 мартенівських печей з 17 (53%) і 5 електропечей з 15 (33%). Поки що метпідприємства мають можливість не вдаватися до масових звільнень і відправку працівників у відпустки за свій рахунок, хоча за підсумками I півріччя облікова чисельність працівників метпідприємств скоротилася в порівнянні з даними на початок 2012 р. на 10 тис. чоловік (середньомісячна зарплата в галузі зросла на 13% - до 4,548 тис. грн.) Однак у випадку погіршення ситуації на світових ринках українські меткомбінати змушені будуть піти на масові скорочення персоналу, це призведе до поглиблення соціально-економічної ситуації в країні. Потрібно також врахувати, що в Україну вже перестав діяти такий підтримує для металургії фактор як підготовка до Євро-2012. Європейський футбольний чемпіонат і суєта, пов'язана з його підготовкою, залишилися в минулому, залишивши в якості спогадів лише приречені на довгі роки пустувати стадіони та готелі та інші збиткові об'єкти. Повною мірою підготовка до Євро-2012 для підтримки вітчизняної металургії використана не була. Навіть для державних проектів на Євро-2012 державні підрядники з незрозумілих причин замовляли сталь за кордоном (питання, чому це відбувалося, потребує додаткового розслідування). За даними "Металургпрому", обсяг продажів української металопродукції на внутрішньому ринку за I півріччя 2012 р. знизився на 6%, тоді як імпорт продукції чорної металургії за той же період виріс на 18%.

    Враховуючи неминучий у нас фактор корупції в таких масштабних і значущих для держави інвестиційних проектах як підготовка до Євро-2012, розраховувати на значне зростання попиту на внутрішньому ринку українським металургам не доводиться. Якщо навіть такий попит реально зросте, то задовольняти його будуть в значній мірі за рахунок імпорту. Вся надія української металургії сьогодні - на зовнішні ринки і на те, що загострення світової економічної кризи з тих чи інших причин поки "почекає". Погіршення ситуації на зовнішніх ринках металів може обернутися для українських металургійних підприємств вимушеним згортанням таких необхідних їм сьогодні програм реконструкції і модернізації. У результаті технологічне відставання українських металургійних підприємств від новітніх підприємств, які вводяться в дію останнім часом в країнах Азії (тому ж Китаї), буде ще більшим. Також українські промишленнофінансовие групи можуть зіткнутися з проблемою реалізації своїх металургійних активів (якщо це, звичайно, входить в їх плани) - провідні світові металургійні корпорації (та ж Arcelor Mittal, яка раніше скуповувала буквально всі металургійні активи поспіль) сьогодні стають перебірливими, металургійним заводам знайти інвесторів з кожним роком все важче.

    Власники застарілих європейських металургійних заводів сьогодні відчувають труднощі з їх продажем навіть за безцінь. І якщо раніше неєвропейські виробники металів купували собі такі заводи в країнах Євросоюзу, щоб вийти на європейський ринок металургійної продукції, то сьогодні всі, хто хотів придбати металургійні активи в ЄС з цією метою, вже їх придбали, крім того, через кризу привабливість європейського ринку різко зменшується. У ситуації, коли не можуть "продатися" навіть щодо сучасні підприємства в країнах Західної Європи, говорити про те, що з'явиться іноземний покупець на застарілі українські металургійні комбінати з їх допотопними мартенівськими печами, не доводиться.

    Джерело: Коментарі

  • 27 липня
  • Україна входить у другу хвилю кризи

    Кажуть, пряме тому підтвердження - нещодавно оприлюднений звіт Держкомстату. Цифри остаточно розвіяли всі ілюзії стосовно відновлення вітчизняної економіки.

    “В цілому промисловість у першому кварталі цього року, порівняно в першим кварталом минулого року, виросла, але всього лише на 0,9%. Це теж уже стагнація, це зупинка зростання. Для порівняння, у першому кварталі 2011, порівняно з 2010, рік тому вона зросла на 10,3%”, — констатує експерт з фінансових питань Віктор Суслов.

    Насторожує те, що почали падати обсяги виробництва у ключовій галузі — металургії. І мова йде не про спад темпів, а про абсолютне скорочення обсягів виробництва на 2%.

    «Основні проблеми в нас — за кордоном. Є в нас Китай, який споживає половину світової сталі, і половина того, що споживає Китай — це їхнє житлове будівництво. Ми вважаємо, що саме на цьому ринку в них насувається криза, і що ціни на чорні метали і попит на них буде падати».
    — фінансовий аналітик "Ерсте банку" Мар’ян Заблоцький.

    Машинобудування зросло фактично на півтора відсотка. А ще рік тому галузь демонструвала підйом майже на цілих 30. Негативна динаміка і в легпромі — падіння на 11%. Врешті, показовою є ситуація зі скороченням на 5% обсягів вантажних перевезень.

    «Найбільш модна і традиційна причина, на яку всі будуть списувати — це світова фінансова криза, ситуація в Єврозоні. Так, така причина має місце, але залежність від експортних ринків надто висока. Структурних змін в економіці за останні роки практично не відбулося».
    — засновник компанії "MT-Invest" Мирослав Табахарнюк.

    Зараз Україна фактично балансує на 1 нозі. Що з того вийде, дізнаємось наприкінці року, а літо, за прогнозами експертів, ще переживемо спокійно. Адже економіка таки має деякий запас міцності. Його підтримує три “кити”: та ж таки металургія, хімпром, високий минулорічний урожай. Додає оптимізму і проведення Євро-2012. Утім пігулка від наших бід одна — спростити умови для ведення бізнесу.

    “Дійсно, ситуація в 2012 році буде набагато складнішою, ніж в 2010-11-му. Ми ще на початку року поставили прогноз зростання реального ВВП на 2011 рік 1%. Поки що ми цей прогноз зберігаємо”, — сказав фінансовий аналітик "Ерсте банку" Мар’ян Заблоцький.

    Влада перегнула палицю, запровадивши жорстку монетарну політику. Національний банк утримував курс гривні, а тому загальмував кредитування. Як наслідок, рекордно низька інфляція стала одним із факторів падіння виробництва.

    Словом, 2012-й видасться для України непростим. Міжнародний валютний фонд теж не обнадіює — кредитів нам не бачити. Та ще й на носі парламентські вибори. Соціальні ініціативи Президента потребують 33 мільярди гривень. Де їх взяти? На Грушевського, переконують, уже придумали.

    Левову частку — 21 мільярд — планують віднайти за рахунок економічного зростання. А також детінізації економіки. І якщо перша ідея провальна, що підтвердив звіт Держкомстату, то друга — більш реалістична. Бо у тіні зараз понад 50% економіки. А це, не багато й не мало - 90 мільярдів доларів. Однак поки що можновладці далі обіцянок не пішли. Отже, за нинішніх розкладів, найімовірніше, виконати бюджет не вдасться.

  • 11 липня
  • Fitch підтвердило рейтинг облігацій Ukraine Mortgage Loan Finance No. 1 plc на рівні Bsf

    Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг облігацій класу B емітента Ukraine Mortgage Loan Finance No. 1 plc. на рівні Bsf, прогноз змінений з "позитивного" на "стабільний". Про це повідомляє прес-служба агентства.

    "Підтвердження рейтингу відображає істотний рівень механізму підтвердження кредитного якості, доступного за облігаціями класу B. Прогноз змінений з "позитивного" на "стабільний" відповідно до прогнозу по довгострокових рейтингах дефолту емітента України", - пише Fitch.

    Агентство відзначає, що угода включає портфель іпотечних кредитів у доларах США, виданих "ПриватБанком". Амортизація облігацій відбувається на послідовній основі, і виплати за облігаціями класу А вже проведені в повному обсязі, що дозволяє почати амортизацію за облігаціями класу В. Механізм підвищення кредитної якості по облігаціях класу B істотно збільшився з моменту закриття угоди (62,5% станом на травень 2012 р.), проте рейтинг обмежений стелею країни України (B). Облігації класу B не мають структурних характеристик, smoothing трансферний ризик і ризик конвертації (наприклад, можливість введення владою заходів валютного контролю, які могли б заблокувати переказ валютних коштів за кордон). 

  • 19 червня
  • Виробництво металопрокату в Україні зберігається на рівні 2011 року

    За підсумками січня-травня 2012 року виробництво готового прокату чорних металів в Україні становило 7 млн 987 тис тонн, що майже повністю відповідає (на 0,1% більше) показнику за аналогічний період 2011 року.

    Про це повідомляється у звіті Державної служби статистики, передає УНІАН.

    У травні 2012 року, зазначається у звіті, виробництво металопрокату в Україні становило 1 млн 583 тис тонн, що на 3,8% менше, ніж за травень 2011 року.

    За даними Держстату, за звітний період в Україні було виплавлено 7 млн 21 тис тонн сталі (не враховуючи напівфабрикати, одержані безперервним литвом), що на 2,1% менше, ніж за підсумками січня-травня 2011 року.

    Виплавка напівфабрикатів, одержаних безперервним литвом, знизилася за перші 5 місяців п.р. на 6,6% - до 7 млн 323 тис тонн.

    Виплавка чавуну за звітний період становила 12 млн 94 тис тонн, що на 1% більше, ніж за січень-травень 2011 року.

    Нагадаємо, нещодавно старший радник з металургії ЄБРР висловив думку, що українська металургія є найбільш експортнозалежною у світі і тому - важко передбачуваною, однак вертикальна інтеграція, збільшення частки продукції з високою доданою вартістю та підвищення енергоефективності можуть поліпшити перспективи розвитку галузі.